Jaka jest cena systemu rekuperacji?

System rekuperacji to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

Ze względu na wiele różnych czynników cena takiego systemu różni się w zależności od jakości systemu i zastosowanych rozwiązań.

Orientacyjnie koszt instalacji energooszczędnej wentylacji, czyli rekuperacji zaczyna się od ok. 22 tys. zł. (w tę kwotę wliczamy – projekt dostosowany do potrzeb, montaż, indywidualny dobór rekuperatora, instalację oraz uruchomienie systemu).

Jednak aby dowiedzieć się ile kosztuje rekuperacja w Twoim domu wyślij zapytanie. Nasi specjaliści zajmujący się rekuperacją przygotują projekt i kosztorys w sam raz dla Ciebie.

Aby nam to ułatwić załącz prosimy rzuty architektoniczne każdej kondygnacji budynku. Na tej podstawie będziemy mogli wytyczyć dokładny bieg instalacji, przeanalizować ewentualne koszty i oszacować moc rekuperatora, tak by cały system rekuperacji działał jak najbardziej energooszczędnie i komfortowo.

Bez analizy rzutów budynku wycena jest pobieżna i z czasem może ulec zdecydowanej zmianie.

Pamiętaj!

Raz inwestując w system rekuperacji gwarantujesz sobie spokój i komfort na długie lata. Odpowiedni system wentylacji mechanicznej będzie się troszczył za Ciebie o temperaturę i jakość powietrza w Twoim domu. A Ty i Twoi bliscy będziecie mieli czas dla siebie w odpowiednich warunkach.

Jeżeli wybrałeś już projekt architektoniczny domu, odezwij się do nas https://komfoterm.pl/kontakt/

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę na montaż rekuperacji zapewniając maksymalne oszczędności i najwyższy komfort użytkowania.

Co składa się na koszt montażu rekuperacji?

Aby całkowicie opisać koszt montażu rekuperacji należy wziąć pod uwagę:

  1. Rekuperator – jakość, rodzaj i moc
  2. Rodzaj instalacji – jakość tworzywa
  3. Miejsce instalacji – poziom skomplikowania oraz długość instalacji rekuperacji
  4. Instalacja wentylacyjna – jakość i rodzaj wykonanej instalacji
  5. Dodatkowe wyposażenie – gruntowy wymiennik ciepła lub inne urządzenia dostosowane do Państwa potrzeb.

Kluczowe dwa elementy rekuperacji to: rekuperator i instalacja.

Aby odpowiednio wykonać rekuperację niezbędny jest dokładny projekt. Po uprzednim rozplanowaniu umieszczenia rekuperatora i anemostatów bezpośrednio z klientem planuje się przebieg całej instalacji.

Czy tanio zawsze znaczy dobrze?

Aby w pełni być zadowolonym z jakości zainstalowanej instalacji oraz sposobu jej działania należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • Doświadczenie firmy w montażu rekuperacji
  • Umiejętność zaplanowania i zaprojektowania całej instalacji
  • Odpowiednie obliczenie zapotrzebowanie powietrza w każdym pomieszczeniu
  • Rzetelne wykonanie projektu zgodne z pierwotnym.

Jeśli powyższe warunki zostaną spełnione, możesz być pewny, że rekuperacja będzie cicha i niezawodna. Ponadto będziesz zadowolony z oszczędności jakie Ci przyniesie i z jakości działania (np. szybkie odprowadzenie wilgoci z łazienki)

Spytaj o bezpłatną wycene!

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter