Rekuperacja – po co i dlaczego?

Obecnie najlepszym dostępnym sposobem na rynku by odpowiednio zadbać o czyste i zdrowie powietrze w naszym domu jest rekuperacja. Na czym ona polega? Niezauważalnie dla ludzkiego oka dochodzi do nieustannej, bezgłośnej wymiany zużytego powietrza na nowe, przepuszczone przez filtry i ogrzane. Niezależnie od pory dnia i pory roku system rekuperacji dba o najwyższą jakość powietrza ale też o jak największe oszczędności na ogrzewaniu w sezonie grzewczym.

Aktualnie najbardziej pożądany model domu to ciepły, szczelny i jak najtańszy w utrzymaniu. Czy możliwy jest taki dom bez systemu rekuperacji?

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli właśnie rekuperacja gwarantuje stałą wymianę powietrza zużytego na powietrze z zewnątrz, które jest oczyszczanie i ogrzewane a dopiero później nawiewane do Twojego domu.

W związku z tym, że jest to wentylacja mechaniczna nie jest ona uwarunkowana pogodą, temperaturą czy otwartymi oknami. Zapewnia stałą wymianę powietrza. Rekuperacja łączy w sobie świeże powietrze z odzyskiwaniem ciepła powietrza już zużytego.

Głównym urządzeniem systemu rekuperacji jest oczywiście rekuperator. To jego zadaniem jest dbanie o ciągłą wymianę i oczyszczanie powietrza. Jest wyposażony w wysokiej klasy filtr, który zapobiega przedostawaniu się do naszego domu zbędnych zanieczyszczeń. Posiada też część nazywaną wymiennikiem ciepła rekuperatora – to właśnie tam odbywa się wymiana energii między powietrzem nawiewanym i wywiewanym.

Spytaj o bezpłatną wycene!

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter